Παρασκευή, 14 Ιουνίου, 2024

Επικοινωνία

My Pharmacist

Για φαρμακείο στους Θρακομακεδόνες Αττικής αναζητούμε:

Απόφοιτο ή τελειόφοιτο Φαρμακοποιό με ή χωρίς προϋπηρεσία

Ως εκπαιδευόμενος φαρμακοποιός, θα έχεις την ευθύνη να χορηγείς τα κατάλληλα φαρμακευτικά σκευάσματα. Αυτό θα επιτυγχάνεται είτε εκτελώντας τις ιατρικές συνταγές, είτε λαμβάνοντας υπόψη τις ανάγκες που αναφέρουν οι πελάτες του φαρμακείου.

Οι Αρμοδιότητες σου

Εκτελείς ιατρικές συνταγές, ελέγχοντας την καταλληλότητα και τη νομιμότητά τους
Οργανώνεις το φαρμακείο με αποτελεσματικό τρόπο, ώστε να είναι ευκολότερος και ταχύτερος ο εντοπισμός των προϊόντων
Τηρείς αρχείο ιστορικού ασθενών και όλων των δραστηριοτήτων αναφορικά με οποιαδήποτε φαρμακευτική αγωγή
Διατηρείς τον πλήρη έλεγχο της παράδοσης, δημιουργίας αποθέματος και επισήμανσης φαρμάκων και άλλων προϊόντων του φαρμακείου
Εξυπηρετείς τους πελάτες, με στόχο τη σωστή ερμηνεία των αναγκών και των προβλημάτων τους για την παροχή πληροφοριών και συμβουλών
Παρέχεις συμβουλευτικές υπηρεσίες σε ευρεία γκάμα φαρμάκων ( RX &OTC ) και παραφαρμακευτικών προϊόντων (Cosmetics & Food Supplements)
Παρέχεις βοήθεια με άλλες ιατρικές συσκευές, μέτρηση αρτηριακής πίεσης / θερμοκρασίας, εμβολιασμό κ.λπ.
Παρασκευάζεις γαληνικά σκευάσματα, εφόσον είναι απαραίτητο, χρησιμοποιώντας σωστές δοσολογίες και υλικά

Απαιτούμενα Προσόντα

·        Βρίσκεσαι στο τελευταίο έτος φοίτησης, έχοντας ολοκληρώσει την πρακτική σου άσκηση

·        Κατέχεις καλή γνώση των ιατροφαρμακευτικών προϊόντων

·        Διαθέτεις εξαιρετική γνώση του MS Office και των συστημάτων μηχανογράφησης για φαρμακεία

·        Έχεις καλές οργανωτικές δεξιότητες με προσοχή στη λεπτομέρεια

·        Διαθέτεις εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες με πελατοκεντρική προσέγγιση

Αν πιστεύεις ότι έχεις τα προσόντα που χρειάζονται, στείλε μας το βιογραφικό σου στο info@mypharmacist.com.gr . Ανυπομονούμε να γνωρίσουμε το νέο μας μέλος!

Επικοινωνήστε με την Επιχείρηση στο email επικοινωνίας info@mypharmacist.com.gr